iptv donma sorunu çözümü 2021

iptv donma sorunu çözümü

Kullandığımız sunucular iptv donma sorunu olmaması için çok yüksek kalitede olduğu gibi dünyanın en iyi en hızlı sunucuları arasında ilk üçte yer almaktadır. Sistemimiz sayesinde donma takılma yaşamamanız yanı sıra çok hızlı kanal geçiş ve açılış hızlarına sahipsiniz.

Maalesef iptv kaynaklı olmasa da donma takılma veya yayınların açılmaması gibi sorunlarla çok nadirde olsa karşılaşmanız mümkün olabiliyor. Bunların çözümlerini sizler için aşağıda detay detay anlatacağız.

iptv donma modem kaynaklı

Modem kaynaklı donmalarda en çok rastladığımız olay modemin eski olması ayrıca evde bulunan diğer bireylerin modeme bağlı olması örnek vermek gerekirse cep telefonları, notebook, tablet gibi cihazların modeme bağlı olması hepsinin sürekli modeme sorgu sorması mesela cep telefonunuz modeme bağlı ve telefonunuzda 20 tane program var bu programların her birinin her saniye modeme sorgu göndermesi bununla birlikte modemin yetersiz kalması.

Bunun çözümü ise kaliteli bir modem alıp eski modeminizi değiştirmeniz olacaktır.

internet hızı kaynaklı iptv donma

Teknoloji ilerledikçe artık internet hızları yüksek oluyor bunla beraber internet hızı kaynaklı iptv donma sorunu çok nadirde olsa olabiliyor. Bazen internet hızı ne kadar yüksek olursa olsun donma sorunu yaşanabiliyor. Bunun ilk sebeplerini aşağıya maddeler halinde yazıyorum.

 1. PİNG (en fazla 40 olmalı)
 2. DOWNLOAD (en az 4mbit olmalı)
 3. UPLOAD (önemli değil)

Yukarıda belirttiğim maddeler normal değilse internet hizmet sağlayıcı şirketinizi arayarak yardım isteyiniz.

dns adresi değiştirme

ingilizce ismi Domain Name Service kısaca DNS diye bilinen bu yöntemi kullanarak (doğru dns adresleri) sayesinde daha iyi vede sorunsuz internet deneyimi yaşayabilirsiniz.

 • 8.8.8.8
 • 8.8.4.4

Şuan en güncel ve sorunsuz olarak kullandığımız ayrıca sizlere tavsiyemiz olan DNS ADRESİ yukarıdaki gibidir.

iptv donmaması için tavsiyeler

 • Modemle cihazı birbirine kabloyla bağlamanız.
 • Wi-Fi sorun yaşıyorsanız kablo bağlantısı kullanmalısınız.
 • İnternet hızı çok yüksek değilse iptv kullanırken başka cihazlardan internet kullanmamanız ve bir şeyler indir memeniz.
 • Aşırı donma yada bağlanamama sorunu yaşıyorsanız VPN kullanmanızı tavsiye ederiz.
 • Cihaz ve modem arasında kullandığınız bağlantı kablosu CAT6 yada CAT7 olması sizin faydanıza çünkü kaliteli kablo internet hızında oldukça etkilidir.
 • Telefon ve internet hizmetini aynı hattan kullanıyorsanız bağlantı arasında SPLİTTER kesinlikle kullanmalısınız.
 • Sürekli açık kalan modemler şişme diye bilinen önbellek dolması yaşar. Günde bir defa modeminizi kapatın bir dakika bekledikten sonra geri açın.

Yukarıdaki işlemleri yaptınız ve hala iptv donma, takılma veya kesilme yaşıyorsanız %90 satın aldığınız ip tv kaynaklı sorun yaşıyorsunuz.

iptv donma sorunu çözümü 2021

iptv donma sorunu çözümü 2021” için bir görüş

 1. selam benım aboneliklerim var bir tane daha alamak istiyordum 4. cü olacak, iptv olacak son fiyat ne olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir