iptv yasal mı 2021

iptv yasal mı

Iptv yasal mı İnternet hızlarının artması, akıllı tv, akıllı kutu, akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber IPTV kullanımına olan talep artmıştır. En çok sorulan ve merak edilen iptv yasal mı veya iptv legal mi sorusunu bu konumuzda açıklığa kavuşturmak istiyoruz.

iptv izlemek suç mu

iptv izlemek suç mu tartışmaya açık bir konu olduğu için sizin de düşüncelerinizi merak ediyoruz. Aşağıda gördüğünüz gibi 13 madde iptv yasal mı konusunu detaylar halinde açıkladık.

 1. Deneme süresinden sonra 24 ay size hizmet verme vaadi ile taahhüt oluşturup bu sürenin sadece birkaç ayında karşılığını alabildiğiniz geri kalan aylarda ise kandırıldığınız sistemden daha adil bir sistemdir.
 2. İnternet faturanızı yatırmayı geciktirdiğinizde, kesinti yaşandı diye sizden 30 TL hizmet kapama/açma başlığı altında kandırıldığınız sistemden daha adil bir sistemdir.
 3. Yanlış faturalar ile karşılaştığınızda itiraz edince ödemenizi söyleyip geri iade etme vaadiyle kandırılıp geçiştirildiğiniz firmalardan daha adil bir sistemdir.
 4. Bir ayda birkaç tane maç izleyeceksiniz diye en az 125 + TL fatura ödemeye mecbur bırakıldığınız bir sistemden daha adil bir sistemdir.
 5. Aldıkları paralar yetmezmiş gibi sizden kaynaklı olmayan sorunların çözümü için ekstra en az 55 TL teknik destek hizmet ücreti isteyen sisteme göre, herhangi bir sorunda ücretsiz teknik destek hizmeti sunan bir sistemdir.
 6. Herhangi bir sorun yaşadığınızda sorununuzu geçiştirenler ile değil de çözmeye çalışanlar ile muhatap olduğunuz adil bir sistemdir.
 7. Kanal sayısı sınırlı bir sisteme kaydolup taahhüt boyunca her ay düzenli olarak ödeme yapmak zorunda kaldığınız sisteme göre, kanal sayısı daha fazla olan ve istediğiniz süre zarfına göre uygun fiyatlarla sahip olabileceğiniz adil bir sistemdir.
 8. Üyelik yenileme işleminizi sizin haberiniz olmadan yenileyen sisteme göre, siz talep etmedikçe yenileme işlemini gerçekleştirmeyen bir sistemdir.
 9. Üye olurken alınan bilgileri sizden izin almadan başka firmalarla paylaşan sisteme göre, kişisel bilgilerinizi gizlilik politikası doğrultusunda hiç kimse ile paylaşmayan bir sistemdir.
 10. Üyeliğinizi iptal ettirmek istediğinizde sizi uğraştıran sistem yerine, üyelik bitiş tarihinizde sizi uğraştırmadan otomatik olarak sonlandıran bir sistemdir.
 11. Yayınları tekelci rekabet sistem ile pahalı fiyatlarla müşterilere sunan ve satış sonrası sorunlarda çözümcü olmayan sisteme göre; bu sistemi yıkmaya çalışan, sorunlarda çözümcü olan bir sistemdir.
 12. Anlaşılan süre zarfında her ay ödediğiniz fiyatın toplamına daha uzun süreli, daha kaliteli ve daha uygun fiyata sahip olabileceğiniz paketleri sunan bir sistemdir.
 13. Yayını durdurup istediğiniz zaman devam edebildiğiniz ya da kaydedebildiğiniz yeni nesil bir sistemdir.

Yukarıda iptv yasal mı yazımızda insanların nasıl kandırıldığını detaylı olarak azda olsa anlatmaya çalıştık normalde ücretsiz olması gereken kanalları insanlara platform adı altında şifreleyip fahiş fiyatlarla taahhüt yaparak her ay zorla para ödetmekte olan bu sistemi vatandaşların %95 gibi büyük bir oranı etik bulmuyor.

iptv yasal mı 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir